diagnostika-forsunok-min
remont-forsynok-min

Чистка бензинових форсунок

Бензинові форсунки є невід’ємною складовою кожного автомобіля. Від їх справності залежить працездатність двигуна, витрати палива і загальна продуктивність силового агрегату.

З часом бензинові форсунки виходять з ладу, що призводить до виникнення різноманітних порушень у роботі двигуна – проблеми із пуском (холодним чи гарячим), зниження потужності, нерівномірна робота на холостому ходу, «провали» при розгоні та інше.

Причиною забруднення форсунок є важкі фракції, що містяться у бензині будь-якої якості. До найбільшого забруднення схильні автомобілі, на яких встановлене газове обладнання, так як запуск двигуна у такій системі відбувається за допомогою бензину з поступовим переходом на скраплений газ. Залишки палива у форсунках випаровуються, під дією високої температури, після чого утворюються вуглецеві відкладення. Такі відкладення осідають на розпилювачах паливних форсунок, зменшуючи тим самим їх прохідну можливість, що в свою чергу змінює направлення і форму факелу розпилу.

Існує декілька способів чистки форсунок в залежності від рівня забруднення системи подачі палива, зносу двигуна та ін.

Методи чищення бензинових форсунок

Із використанням очищаючої присадки

Цей метод є найбільш доступним у фінансовому плані, але він підходить далеко не для кожного автомобіля. Справа в тому, що відмитий бруд може потрапляти у форсунки, засмічуючи їх ще більше, в результаті чого може знадобитися проведення їх повного демонтажу та капітальне чищення іншим способом.

Чищення без зняття двигуна

Цей метод здійснюється із використанням спеціального обладнання та очищаючої рідини. За допомогою перехідників, обладнання підключається до інжекторної лінійки двигуна, який працює близько 40 хвилин на суміші бензину та рідини для промивання. Такі деталі як бензобак, паливний насос, фільтр та привід від’єднуються від системи на час чистки. Промивання завершується тим, що усі забруднення проходять крізь форсунки і знищуються у циліндрах двигуна.

Таке чищення підходить не у всіх випадках, лише для тих автомобілів, які проходять систематичну очистку форсунок через кожні 10 тис. км., так як вони не встигають достатньо сильно забруднитися.

Ультразвукова чистка на спеціальному стенді

На стенді є можливість перевірити продуктивність та форму факелів та порівняти розпилювання кожної форсунки зі стандартними показниками. Система управління стенду дозволяє зімітувати роботу форсунок, проте під час перевірки через них протікає не пальне, а спеціальна рідина.

Обладнання слугує ще й для виявлення змін електричних та механічних параметрів деталей, на основі чого приймаються рішення стосовно їх подальшого використання, заміни чи очистки в ультразвуковій ванній.

Цей метод чистки є найбільш дієвим, і результат після нього зберігається на протязі тривалого часу.

© Copyright 2017 BOSH SERVICE Создание сайтов Union Vivat